ارز دیجیتال بیت کوین

$
BTC/USD Bitcoin
24h High:
24h Low:
24h Open:

بیت کوین (BTC)

نیازهای بشر همواره او را به یافتن راهی جدید وادار کرده است. انسان از ابتدای خلقت نیازهایی داشت که ابتدایی ترین آن ها نیاز به زنده ماندن بود. این نیاز اکنون پیش ما کمرنگ تر شده است. ما هر روز به صورت ناخودآگاه آن را با خوردن آب و غذا و نفس کشیدن رفع می کنیم. امروزه نیازهای بشری نسبت به گذشته بسیار پیچیده تر و پیشرفته تر هستند. همانگونه که نیازهای آینده چیزی فراتر از این خواهد بود. موضوع این مقاله، یک نیاز اساسی در قرن بیست و یکم است. بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال، به عنوان وسیله ای برای پاسخگویی به آن به وجود آمد. این ارز دیجیتال توانست دنیای اقتصاد را تکانی اساسی دهد و رهبری بازار ارز دیجیتال را به دست بگیرد.

ترتیب موضوعات

موضوعاتی که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد همگی در رابطه با بیت کوین می باشند. ابتدا فهرستی از این موضوعات در اختیار شما قرار می گیرد و سپس به ترتیب به آن ها پرداخته می شود. اگر می خواهید به بخش خاصی از مقاله مراجعه کنید، می توانید از این فهرست کمک بگیرید.

 • معرفی بیت کوین
 • ایرادات
 • فورک ها
 • مورد اعتماد بودن
 • مقایسه با طلا
 • رقبا
 • نحوه تعیین قیمت
 • کیف پول ها
 • خرید
 • آینده
 • تحلیل

بیت کوین چیست؟

بیت کوین نام اولین نوع ارز دیجیتال است که در سال 2008، با تلاش های مکرر فردی به نام ساتوشی ناکاموتو به وجود آمد. البته این نام یک نام مستعار است و هویت اصلی که پشت آن قرار دارد همچنان ناشناس است. شبکه Bitcoin با کمک سیستم بلاکچین، سعی کرد تا پرداخت های مردم را بسیار راحت تر کند. با استفاده از شبکه بلاکچینی بیت کوین، تراکنش ها به صورت غیرمتمرکز انجام می شوند. پس دیگر نیازی به استفاده از واسطه هایی مانند بانک ها نیست. حذف این واسطه ها و عدم کنترل دیگران روی تراکنش، باعث می شود تا تراکنش ها به صورت شخصی سازی شده و ارزان تر انجام شود و از طرفی نیاز به اعتماد به غیر نباشد.

ویژگی های دیگری که در شبکه بیت کوین دیده می شوند، میزان بالای سرعت و امنیت آن است. البته بعد از گذشت چند سال از پیدایش BTC و با رونق گرفتن مضاعف بازار ارز دیجیتال، شبکه های بلاکچینی سریع تری هم به وجود آمدند. ایاس (EOS)، ترون (Tron) و سولانا (Solana) نمونه هایی از آن هستند.

 

بیت کوین چیست؟

 

با وجود پیدایش چندین هزار ارز دیجیتال که بسیاری از آن ها مزیت هایی نسبت به بیت کوین دارند، این ارز دیجیتال همچنان رهبری بازار را بر عهده دارد. این پروژه تا کنون به هیچ یک از رقبایش اجازه خودنمایی نداده است. البته عده ای معتقد اند که در آینده شبکه های نسل جدید بلاکچین (مانند کاردانو) می توانند نسبت به Bitcoin موفق تر عمل کنند. با این حال، همچنان رهبری این مارکت به دست BTC است و به نظر نمی رسد که تا زمان ارائه نسخه دوم اتریوم، این ارز دیجیتال جای خود را از دست بدهد.

بیت کوین چه ایراداتی دارد؟

از بدو پیدایش بیت کوین ایراداتی در شبکه آن مشاهده می شد. در سال 2008 که ساتوشی ناکاموتو مقاله معرفی بیت کوین را برای عده ای از توسعه دهندگان بزرگ جهان فرستاد، یکی از آن ها از این طرح استقبال کرد ولی یک ایراد هم از آن گرفت. آن ایراد مقیاس پذیری فضای شبکه بیت کوین و به طور کلی بلاکچین بود. مقیاس پذیر بودن برای یک شبکه بسیار لازم است و به آن توانایی جا دادن افراد بیشتری را می دهد. اگر یک شبکه سرعت پایینی داشته باشد و کاربران آن بیش از توان شبکه تراکنش کنند، یک ترافیک تراکنشی ایجاد می شود که باعث کاهش سرعت و بالا رفتن کارمزد می شود.

شبکه هایی مانند ایاس، ترون، سولانا و کاردانو با استفاده از الگوریتم اثبات سهام یا PoS ماینینگ فیزیکی را حذف کرده اند تا سرعت را افزایش دهند. این کار با این که موجب افزایش سرعت و مقیاس پذیری و کاهش هزینه های تراکنش می شود یک ایراد اساسی دارد. استفاده از چنین روشی باعث می شود تا تمرکز نسبی در شبکه به وجود بیاید و غیرمتمرکز بودن آن زیر سوال برود. از طرفی حذف برخی از لایه های امنیتی جهت تسریع فرآیند تایید تراکنش، امنیت شبکه را هم پایین تر می آورد. یکی از دلایلی که بیت کوین همچنان نسبت به شبکه های نسل جدید برتری دارد همین عامل است.

 

فورک ها (Bitcoin Forks)

بالا رفتن هزینه ها و کندی تراکنش ها در شبکه بیت کوین، توسعه دهندگان آن.را به فکر انجام انشعابات (فورک) جدید انداخت. با انجام این فورک ها، عملکرد بیت کوین بهبود پیدا کرد و در بعضی موارد هم شبکه ها و ارزهای دیجیتال جدیدی مانند بیت کوین کش (BCH) به وجود آمد. ساخت شبکه لایتنینگ یکی از اقدامات توسعه دهندگان بیت کوین بود که باعث شد این شبکه سرعت و مقیاس پذیری بیشتری به دست آورد. با استفاده از سیستم لایتنینگ می توان تراکنش های بیت کوینی را با سرعت بیشتر و هزینه کمتر انجام دهد. همین موضوع، دو مشکل اصلی این شبکه و ارز دیجیتال برای استفاده در پرداخت های روزانه تا حد زیادی حل شد.

مشکل پشتیبانی نکردن از قرارداد هوشمند هم در این میان قابل ذکر است. این مشکل سبب شد تا شبکه های آلت کوینی مانند اتریوم و کاردانو به وجود آیند. با این حال توسعه دهندگان بیت کوین هم با اضافه کردن زنجیره های جانبی (Side Chain) به آن، این قابلیت را به شبکه بیت کوین اضافه کردند.

چگونه می توان به بیت کوین اعتماد کرد؟

عده ای از سرمایه گذاران و عامه مردم، بیت کوین را هنوز به خوبی نمی شناسند. بر خلاف ذهنیت آن ها، بیت کوین طرحی برای کلاهبرداری یا ضرر رساندن نیست. دقیقا هدف از ساخت بیت کوین جلوگیری از این موارد بوده است. این شبکه کاملا متعلق به فعالان حاضر در آن می باشد و هیچ فرد یا گروه خاصی کنترل آن را در دست ندارد. به همین خاطر است که با استفاده از بیت کوین، همه امور پرداختی شما به صورت کاملا شخصی سازی شده انجام می شوند و کسی امکان لغو یا تغییر آن را ندارد. این یعنی هیچ عاملی نمی تواند سرمایه شما را کنترل کند و همه چیز در دست خود شما است. این امر باعث شده تا دولت هایی مانند چین سعی کنند تا در ظاهر در مقابل بیت کوین مقاومت کنند.

این پافشاری کاملا برنامه ریزی شده و هدفمند است. با انجام این کار ترسی در بازار ایجاد می شود که باعث بالا رفتن فشار فروش توسط عموم سرمایه گذاران می شود. در این زمان چین و نهنگ های بیت کوین، شروع به خریدن این ارز دیجیتال می کنند تا با افزایش قیمت، مجددا از سود آن استفاده کنند. در غیر این صورت اگر چیزی بخواهد ممنوع شود در همان دفعه اول ممنوع می شود. اگر چین در چند مرحله نسبت به ممنوع شدن بیت کوین اقدام کرده و هر دفعه آن را لغو کرده است، قصد دارد که با جمع کردن بیت کوین بیشتر، بازی قدرت در اقتصاد جهانی را از آمریکا ببرد.

 

مقایسه با طلا

از دیگر دلایلی که ممکن است باعث شود تا اعتماد مردم به بیت کوین جلب نشود، نداشتن یک پشتوانه مانند طلا است. پول های دولتی مانند یورو، پوند و دلار، اقتصاد کشور خود را پشتوانه مالی خود می کنند. همین مورد است که باعث می شود آن ها ارزش پیدا کنند در غیر این صورت با یک کاغذ معمولی رنگ آمیزی شده فرقی ندارند! اما بیت کوین به مانند طلا، ارزشی ذاتی دارد و خودش پشتوانه خودش است. محدودیت عرضه و کمیابی بیت کوین و طلا، یکی از عواملی است که به آن ها ارزش می دهد. این محدودیت عرضه هنگام افزایش تقاضا، قیمت و ارزش بیت کوین و طلا را افزایش می دهد. اما سوال اینجا است که چه چیزی برای آن ها ایجاد تقاضا می کند؟

کاربردهای طلا و بیت کوین، میزان تقاضا برای آن ها را بالا می برد. در طلا کاربردهایی مانند مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدن و زیبایی و استفاده در زیورآلات این تقاضا را ایجاد می کند. مولد تقاضا برای بیت کوین هم عواملی مانند غیرمتمرکز بودن، امکان انجام بدون واسطه امور مالی، مقاوم بودن در برابر تورم، انجام سریع، امن و کم هزینه تراکنش ها به صورت شبانه روزی و بین المللی و احترام به حریم خصوصی کاربران است.

رقبای بیت کوین

در این قسمت به برخی از ارزهای دیجیتال که خود را به عنوان رقیبی برای BTC مطرح کرده اند می پردازیم. در این 13 سالی که از پیدایش بیت کوین می گذرد، حدود 12,300 ارز دیجیتال برای جایگزینی آن به وجود آمده اند. این ارزها خانواده آلت کوین ها را تشکیل می دهند که در راس آن ها اتریوم (ETH) قرار دارد. اتریوم را می توان جدی ترین رقیب بیت کوین در سال های اخیر دانست. این ارز دیجیتال پر طرفدار و کارآمد، از سال 2015 تا کنون به خوبی جایگاه خود در بازار کریپتوکارنسی را به دست آورده است. تا سال 2018، رقابت اتریوم و ریپل (دیگر رقیب بزرگ بیت کوین) نزدیک تر از الان بود.

قبل از پیدایش اتریوم، این ریپل بود که رهبری بازار آلت کوین ها را در دست داشت. نکته حائز اهمیت این است که چرا ریپل و اتریوم را جدی ترین رقبای بیت کوین می دانیم و دلیل برتری بیت کوین در این سال ها چه بوده است؟

 

ارز دیجیتال BTC و آلت کوین ها

 

هدف ریپل و بیت کوین در رابطه با سیستم مالی جهانی با یکدیگر متفاوت است. بیت کوین قصد داشت تا با حذف واسطه هایی مانند بانک، به مردم امکان این را بدهد که تمام مسائل مالی خود را بدون نظارت و کنترل دیگران، به صورت کاملا شخصی و با صرف هزینه و زمان کمتر انجام دهند. ریپل اینگونه به قضیه نگاه نمی کند. بر خلاف بیت کوین که می خواهد سیستم های مالی را از پایه و اساس دگرگون کند، ریپل تنها هدف بهبود آن ها را دارد. به همین منظور قصد دارد تا با فراهم کردن فضایی غیرمتمرکز/متمرکز، علاوه بر حفظ حریم خصوصی کاربران و دادن امکان انجام کم هزینه و سریع تراکنش ها به کاربران، فضایی را برای پیگیری های قضایی و پشتیبانی های لازم فراهم کند. به همین خاطر است که بانک ها بیشتر علاقه دارند تا با ریپل همکاری کنند.

ارز دیجیتال ریپل (XRP)

ریپل که اسم آن را بارها در این مقاله تکرار کردیم یک ارز دیجیتال نیست! این نام متعلق به یک شرکت آمریکایی است که در سال 2004 در سان فرانسیسکو آمریکا تاسیس شد. این یعنی قدمت شرکت ریپل از بیت کوین بیشتر است اما ورود آن به حوزه ارز دیجیتال تقریبا 4 سال بعد از پیدایش BTC صورت گرفت. با عوض شد مدیریت ریپل در سال 2012، فعالیت های این شرکت هدفمند تر و بهتر از قبل انجام شد. یکی از همین فعالیت ها، ساخت ارز دیجیتال XRP به عنوان نماینده ریپل در بازار ارز دیجیتال بود.

همانطور که پیش تر گفتیم، این ارز دیجیتال در سال های ابتدایی فعالیت خود، رقیب خوبی برای بیت کوین بود. با این حال مسئله نیمه متمرکز بودن آن، به تدریج ریپل را دچار مشکل کرد. بزرگ ترین مشکل ایجاد شده برای ریپل، متهم شدن به فروش غیرقانونی توکن ها بود. این اتهام را کمیسیون بورس آمریکا (SEC) مطرح کرد و به این وسیله ریپل وارد یک جنگ حقوقی بزرگ شد. در صورت پیروزی ریپل و لیست شدن مجدد ارز دیجیتال XRP در صرافی های آمریکایی مانند کوین بیس (CoinBase)، قیمت و ارزش آن رشدی نجومی خواهد داشت. این امر می تواند باعث شود که ریپل با موسسات دیگری هم همکاری کند و ارزش بازار و محصولات مختلف خود از جمله ارز دیجیتال XRP را چند برابر کند. با این فرضیه، می توان ریپل را یک رقیب جدی برای بیت کوین و اتریوم در نظر گرفت.

ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

ارز دیجیتال ETH، کوین اختصاصی شبکه بلاکچینی اتریوم است. این ارز دیجیتال در واقع «اتر» نام دارد اما مردم اکثرا آن را اتریوم می نامند. اتر از بدو پیدایش خود با سرعت بسیار زیادی شروع به رشد کرد. این رشد باورنکردنی بی دلیل نبود و چندین عامل در آن دخیل بودند. اتریوم یک شبکه معمولی نبود و با قدیمی های بازار تفاوتی اساسی داشت. این شبکه برای اولین بار پشتیبانی از قرارداد هوشمند (Smart Contract) را در دستور کار خودش قرار داد. اتفاقی که پیش از این در هیچ کدام از شبکه های بلاکچینی رخ نداده بود و یک نوآوری محسوب می شود.

علاوه بر این، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در شبکه اتریوم به اشکال مختلفی جلوه گر شد و آن را از سایر شبکه ها گسترده تر کرد. خود بخش DeFi هم گستردگی بالایی داشت و شامل مواردی همچون وام دهی غیرمتمرکز، صرافی غیرمتمرکز (DEX)، تبادل غیرمتمرکز اطلاعات و… می شد. علاوه بر این ها، اتریوم امکان ساخت و گسترش برنامه های غیرمتمرکز (DApp) را هم در شبکه خودش ایجاد کرد. همین عامل باعث شد تا بازار ارز دیجیتال با سرعت بیشتری رشد کند و تعداد توکن های دیجیتال موجود در آن چند برابر شود. بسیاری از این 12 هزار ارز دیجیتال، روی شبکه اتریوم ایجاد شده اند و یک توکن اتریومی (ERC-20) محسوب می شوند. در مقاله معرفی اتریوم درباره این شبکه و ابعاد مختلف آن بیشتر صحبت می کنیم.

 

آیا Bitcoin قابل اعتماد است؟

حالا می دانید که چرا اتریوم و ریپل نسبت به سایرین رقبای جدی تری برای بیت کوین (BTC) هستند. اما چرا این شبکه های قدرتمند، تا کنون نتوانسته اند که جای بیت کوین را بگیرند؟ بیت کوین به خاطر خاصیت تمام غیرمتمرکز خود که از ناشناس بودن سازنده آن ناشی می شود، نسبت به سایر ارزهای دیجیتال در درجه دیگری قراردارد. شبکه بیت کوین و ارز دیجیتال BTC نسبت به سایرین قدمت بیشتری دارند و دو سیکل زمانی 6 ساله را با موفقیت طی کرده اند. همین عامل باعث شده که ماندگاری بیت کوین به مردم ثابت شود و نسبت به ارزهای جدید قابل اعتماد تر باشد. از آن گذشته بیت کوین تا کنون چندین و چند بار توسط دولت چین تحریم شده است. اگر چیزی واقعا قابل ریشه کن شدن باشد، با یک بار هم می توان آن را ریشه کن کرد.

پس چرا چین هر از گاهی هوس می کند بیت کوین را تحریم کند؟ پاسخ این سوال ساده است. چین یکی از بزرگ ترین دارندگان بیت کوین در جهان است و با انجام این کار می تواند روی سرمایه گذاران تاثیر بگذارد تا ارزهای خود را بفروشند. هنگامی که این اتفاق می افتد، چین بهترین فرصت خرید در قیمت پایین را پیدا می کند و بیت کوین های خود را افزایش می دهد. این کار باعث می شود تا قدرت اقتصادی چین به واسطه بیت کوین افزایش بیشتری پیدا کند و در نهایت جنگ اقتصادی با آمریکا را به سود خود به پایان برساند. پس در این مواقع باید حواسمان به کلک های مختلف دولت ها باشد و فریب آن ها را نخوریم تا دچار ضرر نشویم.

قیمت ارز دیجیتال BTC چگونه تعیین می شود؟

بیت کوین هم مانند سایر دارایی های عمومی، سرنوشت تعیین قیمت خود را به دست بازار می دهد. روند عرضه و تقاضا عامل اصلی تعیین کننده قیمت بیت کوین است. با این حال عوامل فرعی هم در این بین وجود دارند که باید آن ها را در نظر گرفت. اخباری که پیرامون بیت کوین منتشر می شود، می تواند روی رفتار سرمایه گذاران تاثیر بگذارد. میزان تقاضا مستقیما به رفتار و نیاز کاربران وابسته است. این تاثیر می تواند با توجه به شدت اخبار کم و زیاد شود.

گاهی بعضی از اخبار (مانند پذیرش بیت کوین توسط السالوادور) می تواند بسیاری از تحلیلگران را به افزایش قیمت این ارز دیجیتال امیدوار کند. به همین خاطر، معمولا پس از انتشار چنین اخباری میزان خرید و فروش توسط معامله گران افزایش می یابد. اگر اخبار مثبت باشد، حرکت خریداران بیشتر است و اگر اخبار منفی باشد، فروشندگان فعال تر می شوند.

در کنار عواملی مانند عرضه و تقاضا و اخبار پیرامون بازار، پارامترهای دیگری هم هستند که در تغییر قیمت BTC نقش آفرینی می کنند. آپدیت های شبکه (فورک ها)، داده های درون زنجیره ای، بنیاد پروژه و… از این قبیل هستند. بنابراین، هرچقدر که میزان آگاهی ما از یک شبکه بلاکچینی مانند بیت کوین بالاتر باشد، می توانیم با تطبیق دادن داده های مختلف، تصمیم بهتری در قبال خرید و فروش آن بگیریم. قیمت بیت کوین با انجام هر معامله تغییر می کند و هیچگاه برای مدت طولانی ثابت نمی ماند.

کیف پول های بیت کوین (BTC)

ارز دیجیتال BTC را می توان در کیف پول های اختصاصی و کیف پول های چند کوینی (Multi-Coin) نگهداری کرد. کیف پول های نرم افزاری و سخت افزاری مختلفی از بیت کوین پشتیبانی می کنند. با خرید یا دانلود یکی از این کیف پول ها، می توانید بیت کوین های خودتان را از داخل صرافی به کیف پول شخصی خود انتقال دهید. اکنون بعضی از کیف پول هایی که از بیت کوین پشتیبانی می کنند را به شما معرفی می کنیم.

 

کیف پول بیت کوین

 

کیف پول های نرم افزاری بیت کوین (BTC)

 • کیف پول Trust Wallet
 • کیف پول BlueWallet
 • کیف پول Electrum
 • کیف پول Exodus
 • کیف پول Bitcoin Wallet

کیف پول های سخت افزاری بیت کوین (BTC)

 • کیف پول Ledger
 • کیف پول Trezor

کیف پول های لجر و ترزور نمونه های مختلفی دارند که دارای تفاوت هایی می باشند. لجر nano S و nano X انواع کیف پول سخت افزاری لجر می باشند. برای ترزور هم، ترزور T و ONE وجود دارد. امنیت کیف پول های سخت افزاری معمولا بالاتر است. به همین دلیل معمولا پیشنهاد می شود که این ولت ها را تهیه کنید. با این حال می توانید از کیف پول های نرم افزاری رایگان با دسترسی ساده تر هم استفاده کنید.

خرید بیت کوین از صرافی ارز دیجیتال

احتمالا شما هم می خواهید بیت کوین به دست آورید و آن را به کیف پول شخصی خود انتقال دهید. پس ابتدا باید در یک صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنید. با ثبت نام در یک صرافی معتبر، می توانید بیت کوین بخرید و آن را به کیف پول منتقل کنید. صرافی های ایرانی و خارجی و غیرمتمرکز زیادی وجود دارند که می توانید با آن ها کار کنید. ابتدا با توجه به معیارهای مناسب یک صرافی آن را شناسایی کنید و سپس فعالیت خود را آغاز کنید. صرافی های متمرکز عموما نیازمند انجام ثبت نام و احراز هویت اند. صرافی های غیرمتمرکز (DEX) چنین شرایطی ندارند. تنها با اتصال کیف پول به این صرافی ها می توان خرید و فروش ارز دیجیتال انجام داد.

کار کردن با صرافی های غیرمتمرکز راحت است. اما به دلیل عدم وجود تیم پشتیبانی کارآمد، در صورت بروز مشکل امکان بازگرداندن دارایی از دست رفته وجود ندارد. صرافی های متمرکز می توانند از شما پشتیبانی کنند و مشکلات شما را حل کنند. در این اکسچنج ها، شما ابتدا ثبت نام و احراز هویت می کنید. سپس با شارژ حساب خود، به معامله کوین ها و توکن های مختلف می پردازید. اگر صرافی مورد نظر شما دارای پشتیبانی 24 ساعته با پاسخگوی آنی و مناسب باشد، می تواند مشکلات احتمالی شما را راحت تر و سریع تر حل کند.

آینده BTC چه خواهد شد؟

هنگام سرمایه گذاری روی یک سهم یا دارایی، آینده آن اهمیت بسیار زیادی دارد. سرمایه گذاران بزرگ جهان به دنبال دارایی هایی می روند که از آینده روشن آن مطمئن باشند. ارز دیجیتال BTC هم یکی از این دارایی ها است. این رمز ارز به دلیل ارزش ذاتی که دارد، آینده اقتصاد جهان را به دست خواهد گرفت. مابقی ارزهای دیجیتال هم با توجه به ظرفیتی که دارند می توانند در این امر دخیل باشند. کاردانو، اتریوم 2.0 و… پروژه هایی هستند که در آینده می توانند نقش بسیار مهمی در اقتصاد و تکنولوژی جهان داشته باشند.

 

قیمت بیت کوین

 

بنابراین ارزهای دیجیتال آینده جهان را تحت تاثیر قرار خواهند داد. گاهی ممکن است یک ارز دیجیتال مدت زیادی به شما سود ندهد و به یکباره پاداش صبوری تان را پرداخت کند. درباره قیمت این ارزهای دیجیتال در سال های آینده حدس و گمان های مختلفی وجود دارد. برخی از آن ها را در قسمت تحلیل ها با هم بررسی خواهیم کرد.

نظر تحلیلگران

برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند که قیمت BTC تا سال 2026، به 6 میلیون دلار خواهد رسید. این یعنی افزایش قیمتی بیش از 120 برابر! در چشم انداز کوتاه مدت هم بیت کوین می تواند به اعدادی همچون 180 هزار و 1 میلیون دلار برسد. این نظری است که بسیاری از تحلیلگران بازار ارز دیجیتال نسبت به بیت کوین دارند. با توجه به شرایط بازار و افزایش علم مردم نسبت به آن، این اعداد چندان دور از ذهن نیستند. ممکن است که در وقوع این اتفاقات وقفه ایجاد شود اما می توان از رشد قیمت بیت کوین مطمئن بود.

طبق نظر کارشناسان، قیمت ارز دیجیتال BTC تا پایان سال مرز 100 هزار دلار را رد خواهد کرد. دیدگاه های دیگری هم وجود دارد که بعضی از آن ها منفی و برخی دیگر مثبت اند.

چگونه ریسک خرید ارز دیجیتال BTC را کاهش دهیم؟

انتخاب یک کوین مناسب برای سرمایه گذاری که دارای پشتوانه ای قوی می باشد و کارایی مفیدی دارد، می تواند ریسک سرمایه گذاری شما را کاهش دهد. به همین دلیل افراد مجرب پیشنهاد می کنند که حداقل نیمی از سبد خود را به بیت کوین اختصاص دهید. البته این میزان با توجه به ریسک پذیری افراد متفاوت است. انتخاب یک صرافی مطمئن با تیم پشتیبانی و فنی خوب، از دیگر عوامل کاهنده ریسک خرید ارز دیجیتال است. از طرفی باید بدانید که برای به دست آوردن سود بیشتر نیازی به معاملات متعدد ندارید. گاهی افرادی که فقط از قدرت صبر کردن خود استفاده می کنند نسبت به تحلیلگران بزرگ موفق تر اند! پس با یک انتخاب صحیح، پا به بازار ارز دیجیتال بگذارید و منتظر شگفت زده شدن بمانید…

جمع بندی

در یک نتیجه گیری کلی، باید بگوییم که بیت کوین در سال های آینده قدرت واقعی اش را خواهد داد. همچنین ارزهای دولتی دیگر قدرت مقابله با آن را نخواهند داشت. البته همین الان هم این موضوع به وضوح قابل رؤیت است. کافی است مقایسه ای بین قیمت بیت کوین و دلار انجام دهید. برای به دست آوردن یک BTC باید چندین هزار دلار صرف کنید. البته در سال های آینده به جای واحد هزار باید از میلیون استفاده کنیم.

پس خرید بیت کوین در هر قیمتی، با اندکی صبر شما را به سودی باورنکردنی خواهد رساند. البته این موضوع به هیچ وجه نباید باعث شود که شما دارایی مورد نیاز خود را وارد بازار آن کنید. باید با کنترل احساسات و به صورت حساب شده سرمایه گذاری خود را آغاز کنید. اینگونه می توانید به یک سرمایه گذار موفق در بازار بیت کوین و ارز دیجیتال تبدیل شوید.

 

نمودار قیمت بیت کوین

ارسال دیدگاه

خبرنامه من

عضویت در خبرنامه و اطلاعیه‌ها